Konference k adaptacím na změnu klimatu Designing Climate Resilient Landscapes součástí týdne Czechia 4 Climate

Praha Vienna House Diplomat Prague, a.s. 13. září 2022 08:00 - 17:00
#Czechia4Climate

České předsednictví v Radě Evropské unie vás srdečně zve na jednu ze svých klíčových akcí - unikátní konferenci věnovanou tvorbě odolné krajiny, která se bude konat 13. - 14. září 2022 v Praze. Akce je součástí klimatického týdne Czechia 4 Climate Ministerstva životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí.

Cílem této prakticky zaměřené konference je:

  • umožnit odborníkům sdílet osvědčené postupy, pilotní projekty a metodiky týkající se adaptace krajiny na změnu klimatu, mimo jiné v otázkách zadržování vody na celé ploše území EU, obnovy půdy, odolnosti lesů a obnovy ekosystémových služeb,
  • zvýšit zájem rozhodovacích orgánů o problematiku navrhování a správy odolné krajiny a zapojit do těchto veřejnost,
  • podpořit diskusi o příslušných předložených a plánovaných prvcích právního rámce EU (zákon o obnově přírody, právní rámec pro obnovu a ochranu půdy, lesní strategie atd. )
  • a pomoci sladit postoje členských států EU k otázkám adaptace na změnu klimatu před konferencí COP27, aby bylo možné přijmout informovaná, cílená a včasná opatření.

Potvrzenými keynote speakery jsou Hans-Otto Pörtner, spolupředseda 2. pracovní skupiny IPCC, Hans Bruyninckx, výkonný ředitel Evropské agentury pro životní prostředí, Clara de la Torre, zástupkyně generálního ředitele DG Clima Action Evropské komise.

Mezi výstupy této konference bude patřit Pražská výzva (která bude později předložena Radě pro životní prostředí v říjnu 2022) a brožura s prezentovanými projekty (která bude předána všem účastníkům a také distribuována elektronicky). 14. 9. navštíví účastníci inovativní adaptační projekty v okolí Prahy.

Zájemci o účast na této konferenci se mohou akreditovat na portále českého předsednictví Radě EU zde.

Vzhledem k limitované kapacitě sálu prosíme zájemce kromě akreditace také o stručný popis vašeho zájmu nebo zaangažovanosti v problematice adaptace na klimatickou změnu na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Událost bude také živě streamovaná zde na kanále YouTube Ministerstva životního prostředí.

 

úterý 13. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Konference

13. září, 08:00

14. září, 17:00

Vienna House Diplomat Prague, a.s.

Evropská 370/15, Praha 6 - Dejvice, Česko Praha

Přidat do kalendáře 13-09-2022 06:00 14-09-2022 15:00 Europe/Prague Konference k adaptacím na změnu klimatu Designing Climate Resilient Landscapes součástí týdne Czechia 4 Climate České předsednictví v Radě Evropské unie vás srdečně zve na jednu ze svých klíčových akcí - unikátní konferenci věnovanou tvorbě odolné krajiny, která se bude konat 13. - 14. září 2022 v Praze. Vienna House Diplomat Prague, a.s.
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login