Loupežníci lesa

Ústí nad Labem Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem - Vědecká část 12. září 2022 17:00 - 19:30
Loupežníci lesa

Severočeská vědecká knihovna ve spolupráci s projektem alternativní distribuce KineDok připravila projekci rumunského dokumentárního filmu Loupežníci lesa, který se věnuje problematice ilegálního obchodování se dřevem z evropských lesů. Po projekci bude následovat debata s Mgr. Michalem Forejtem, krajinným ekologem z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

LOUPEŽNÍCI LESA

(RO, 2020, 95 minut)

Režie: Monica Lăzurean-Gorgan, Michaela Kirst, Ebba Sinzinger

Přes 20 milionů kubických metrů dřeva se nelegálně vytěží v evropských lesích každý rok. Kde však stromy končí a kam míří výnosy z prodeje, které dosahují více než sto miliard dolarů? Těžba zasahuje do ruské tajgy, jednoho z posledních místo přirozeného výskytu ohroženého tygra sibiřského, míří i do anonymních továren v Číně, do USA, kde je jako pochybné podlahové zboží hojně prodáváno. Postihuje také rumunské národní parky, ve kterých dřevo zpracovávají rakouští obchodníci a zachází až do džunglí Peru. Alexander von Bismarck, aktivista a šéf Environmental Investigation Agency ve Washingtonu, DC, se však spolu se svým týmem jako utajený agent se skrytou kamerou vydává za odhalením těchto společností. 

pondělí 12. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

17:00

19:30

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem - Vědecká část

Velká Hradební 1743/49, Ústí nad Labem-centrum, Česko Ústí nad Labem

Přidat do kalendáře 12-09-2022 15:00 12-09-2022 17:30 Europe/Prague Loupežníci lesa Projekce rumunského dokumentárního filmu Loupežníci lesa, který se věnuje problematice nelegálního obchodování se dřevem z evropských lesů. Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem - Vědecká část
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login