Město příjemné k životu: je Ostrava připravená na změnu klimatu?

Ostrava PANT, z.s. 19. září 2022 18:00 - 19:45
Město příjemné k životu: je Ostrava připravená na změnu klimatu?

Města se dlouhodobě potýkají s dopady klimatické změny, které jsou rok od roku výraznější. Přívalové deště, extrémní teploty, vlny horka a veder nesužují jen města samotná, ale hlavně jejich obyvatele. Ostrava má mnoho ambiciózních plánů do budoucna. Jsou adaptace na změny klimatu jejich součástí? Je Ostrava připravena na klimatickou změnu? Co pro to město, jednotlivé politické strany i občané sami mohou udělat a kde už se tak stalo? Budeme se ptát odborníků na tato témata v panelové debatě. 

Přizvaní hosté:

Rostislav Řeha

Zastupitel města Ostravy a místostarostou městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Vystudoval obor ekotechnika na VŠB-TUO.

Martin Ander

Působil jako náměstek brněnského primátora pro rozvoj města a životní prostředí. Nyní působí v Nadaci Partnerství, kde se věnuje projektům podpory adaptace měst a krajiny na dopady změny klimatu.

Eva Špačková

Architektka a vysokoškolská učitelka na FAST VŠ-TUO, je členkou České komory architektů. 

Moderuje Tomáš Čech.

Těšíme se na Vás v  19.9. od 18:00 v Centrum Pant

pondělí 19. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Přednáška

18:00

19:45

PANT, z.s.

Čs. legií 1222/22, Ostrava - Moravská Ostrava, Česko Ostrava

Přidat do kalendáře 19-09-2022 16:00 19-09-2022 17:45 Europe/Prague Město příjemné k životu: je Ostrava připravená na změnu klimatu? Město příjemné k životu: je Ostrava připravená na změnu klimatu? Debata o adaptačních opatřeních v Ostravě i mimo ni s odborníky i lokálními politiky. PANT, z.s.
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login