Praha připravená na změnu klimatu

Praha Kavárna Langhans 12. září 2022 17:30 - 19:30
Praha připravená na změnu klimatu

Zelený kruh  Vás zve na přednášku z cyklu Město bezpečné a přátelské.

Na téma Praha připravená na změnu klimatu promluví:

Kateřina Vídenová je architektka, v posledních letech se věnuje především environmentálním tématům souvisejícím s městy a krajinou. S Adamem Wlazelem má vlastní praxi s názvem MAK! (mobilní architektonická kancelář), s níž organizují osvětové a komunitní projekty ve veřejném prostoru. S Adamem a Richardem Biegelem také založila místní iniciativu Letná sobě!, která vyústila v proměnu politického klimatu na Praze 7. Je externí spolupracovnicí Arniky. Spolu s Dominikem Langem tento rok vede Atelier sochařství na pražské UMPRUM.

Peter Bednár je architekt a urbanista v kanceláři Jakub Cígler Architekti. Předtím studoval a pracoval v USA, Holandsku a Číně. Věnuje se plánování měst, dopravy a veřejného prostoru. Specializuje se na představování nápaditých, ale praktických designových řešení problémů měst s důrazem na zvyšování sociální, environmentální, dopravní, ekonomické a estetické hodnoty území.

V přednášce promluví o konceptu modrozelené infrastruktury města, zejména o ozeleňování budov a veřejných prostranství, zachytávání dešťové vody a o tepelných ostrovech.

"Tepelný ostrov je největší adaptační výzvou současných měst. Neprodyšné umělé povrchy (beton, asfalt, kov, sklo) zadržují ze slunečního záření mnohem více tepla než přírodní prostředí a takto vzniklé mikroklima dále prohlubuje dopady klimatické změny. Zmírňování efektů tepelného ostrova má celkem jednoduché nástroje (výsadba stromů, podpora rostlého terénu), ty ale bohužel často stojí v cestě představám developerů, úředníků nebo politiků..."

V cyklu přednášek připravujeme také témata udržitelné energie dostupné pro všechny, upcyclace a re-use center. Pro více informací sledujte naše webové stránky a facebook.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

pondělí 12. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Přednáška

17:30

19:30

Kavárna Langhans

Vodičkova 707/37, Praha 1 - Nové Město, Česko Praha

Přidat do kalendáře 12-09-2022 15:30 12-09-2022 17:30 Europe/Prague Praha připravená na změnu klimatu Zelený kruh Vás zve na přednášku Město bezpečné a přátelské - Praha připravená na změnu klimatu. Promluví architekta Kateřina Vídenová a architekt Peter Bednár. Kavárna Langhans
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login