ODLOŽENO - Promítání filmu Laudato si

Praha Římskokatolická farnost svaté Terezie od Dítěte Ježíše, farní sál 12. září 2022 19:30 - 21:00
ODLOŽENO - Promítání filmu Laudato si

Encyklika Laudato si’ papeže Františka o klimatické změně a ekologii nabízí transformativní novou vizi ochrany přírody a životního prostředí. Film Laudato si’ představí způsoby, jimiž lidé po celém světě uvádějí Františkovu vizi integrální ekologie v život. Díky platformě YouTube bude možné promítat film zdarma, pravděpodobně s českými titulky. Ve filmu vystupují lidé, kteří hájí vizi integrální ekologie mezními způsoby všude po světě. Každá postava představuje jeden z hlasů, které nedocházejí ve světě dostatečného vyslyšení – hlas domorodých obyvatel odlehlých oblastí, hlas mladých, hlas chudých, hlas přírody. Film sleduje, jak tito lidé vstupují do dialogu jeden s druhým a s papežem Františkem. Během filmu může divák sledovat, jak postavy nacházejí jednotu ve svých odlišných světonázorech a sílu v sdílených hodnotách.

Promítání filmu bylo po zanesení do programu nutné odložit, protože jeho tvůrci odložili původně ohlášené zveřejnění na 4. října. Nový termín promítání v Praze je v jednání.

pondělí 12. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

19:30

21:00

Římskokatolická farnost svaté Terezie od Dítěte Ježíše, farní sál

Kobyliské náměstí 1, Praha 8 Praha

Přidat do kalendáře 12-09-2022 17:30 12-09-2022 19:00 Europe/Prague ODLOŽENO - Promítání filmu Laudato si Promítání filmu, v němž vystupují lidé, kteří hájí vizi integrální ekologie mezními způsoby všude po světě. Římskokatolická farnost svaté Terezie od Dítěte Ježíše, farní sál
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login