Promítání filmu Milked + debata

Praha Komunitní centrum Planeta Za, Vršovice 15. září 2022 20:00 - 22:00
Promítání filmu Milked + debata

Milked je celovečerní dokument, který nahlíží za bělostnou fasádu novozélandského mnohamiliardového mléčného průmyslu.

Mladý aktivista Chris Huriwai cestuje napříč zemí, aby zjistil pravdu o tom, jak se tento zdroj národní hrdosti stal pro Nový Zéland tou největší hrozbou. Ze země bez krav se ostrovní stát rychle proměnil v největšího vývozce kravského mléka na světě, ale mléčný průmysl selhává ve všech směrech.

Ve snímku vystupují známé osobnosti jako Dr. Jane Goodall, environmentalistka a bývalá herečka Suzy Amis Cameron nebo spolurežisér Cowspiracy, Keegan Kuhn. Milked odhaluje, co se odehrává v zákulisí pohádky o novozélandském farmaření. Přináší děsivá fakta o tom, jaký vliv má mléčný průmysl na životní prostředí a zdraví, a dospívá až ke zjištění, že se nacházíme na prahu největšího celosvětového potravinového a zemědělského rozvratu v dějinách.

Tento působivý příběh vyprávěný z lokálního úhlu pohledu přichází i s návrhy, co můžou Nový Zéland a ostatní země podniknout, aby změnily svůj osud.

Projekce proběhne pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí uvnitř.

Na promítání naváže debata o mléčném průmyslu v České republice.

Vstupné dobrovolné.

čtvrtek 15. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

20:00

22:00

Komunitní centrum Planeta Za, Vršovice

Na Louži 7, 101 00 Praha 10-Vršovice Praha

Přidat do kalendáře 15-09-2022 18:00 15-09-2022 20:00 Europe/Prague Promítání filmu Milked + debata Milked je celovečerní dokument, který nahlíží za bělostnou fasádu novozélandského mnohamiliardového mléčného průmyslu. Komunitní centrum Planeta Za, Vršovice
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login