Snižování dopadů klimatické změny kompostováním

Praha Lesní školka Šárynka 15. září 2022 16:30 - 18:00
Snižování dopadů klimatické změny kompostováním

Ekonákup ve spolupráci se spolkem Ekodomov pořádá workshop ke zmírnění dopadů klimatické změny kompostováním. Každý může kompostovat a může svoji činností snížit dopady klimatické změny. Nezáleží na tom, zda máte dům se zahradou, nebo žijete v malém bytě ve 20 patře na sídlišti. Podstatná je jen to, zda máme vůli přispívat svojí činností k návratu organické hmoty do půdy, abychom v půdě udrželi, nebo obnovili život, který je nezbytný pro udržení vody v půdě. Právě na živých organismech v půdě záleží, zda v půdě bude humus, tedy relativně stabilní struktury, které si vytvářejí živé organismy v půdě k zadržování vody pro svou potřebu a své vlastní přežití. Tyto struktury však zároveň v půdě udržují vodu pro rostliny a jsou tak nezbytné pro jejich ochlazování odpařováním vody z listů. Zároveň vytváří největší rezervoár vody, který zadržuje cca 90% veškeré dostupné. Brzdí odtok vody z půdy při deštích, snižuje riziko povodní a zajišťuje dostatek vody pro naše pramínky, říčky a řeky a zejména pak naše studně v době sucha.

Na workshopu ukážeme možnosti kompostování v bytech, kancelářích, přirozeně i zahradách umožníme vám nahlédnout na život v kompostu, ukážeme, k čemu je kompost dobrý a jak jej vyžívat.

Průvodcem vám bude Tomáš Hodek, který se kompostování a vývoji kompostérů pro kompostování v bytech věnuje od roku 2004 a je předsedou spolku Ekodomov a stará se o výrobu kompostérů dostupných na Ekonakup.cz.

Workshop bude z části probíhat venku a to za každého počasí.

čtvrtek 15. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Workshop

16:30

18:00

Lesní školka Šárynka

Sraz je před vstupem k pozemku Lesní mateřské školy Šárynka, ul. V Šáreckém údolí, v Praze 6, před zelenou bránou za mostkem přibližně naproti číslu 18. Praha

Přidat do kalendáře 15-09-2022 14:30 15-09-2022 16:00 Europe/Prague Snižování dopadů klimatické změny kompostováním Přijďte se přesvědčit, že můžeme každý den snižovat dopady klimatické změny kompostováním, přispívat k udržení vody a života v půdě i když bydlíme v bytových domech bez zahrady. Lesní školka Šárynka
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login