Veganství jako součást řešení klimatické krize

Praha Skautský institut na Staromáku 13. září 2022 18:30 - 20:00
Veganství jako součást řešení klimatické krize

Autoři studie publikované v časopisu Nature tvrdí, že pro udržení globálního oteplení pod 2°C by lidé v rozvinutých zemích měli jíst o 90 % méně masa, o 60 % méně mléčných výrobků a o 500 % více luštěnin a 400 % více ořechů a semen. J. Poore, spoluautor článku v časopisu Science na základě svých zjištění uvedl, že „Veganská strava je zřejmě nejúčinnější způsob, jak snížit svůj dopad na planetu Zemi."

Nejnovější klimatologické studie apelují na potřebu změny potravinového systému a radikální omezení konzumace masa. Intenzivní zemědělství poháněné neefektivní živočišnou výrobou devastuje krajinu nejen u nás, ale i v místech, kde deštné pralesy ustupují pastvinám a polím pro pěstování krmných plodin. Proč je veganství několikanásobně environmentálně šetrnější než konvenční strava? Může být veganství řešením klimatické krize? A jak s veganstvím začít, pokud o něm uvažujete?

Přednášku na téma ekologických dopadů živočišné výroby spolu s praktickými radami jak na veganství přednese Tereza Vandrovcová.

PhDr. Tereza Vandrovcová Ph.D. je absolventkou doktorského studia sociologie na Karlově Univerzitě v Praze. Ve svém výzkumu se zabývala laboratorními zvířaty. Působí na univerzitách v Praze a v Brně, kde kromě sociální psychologie vyučuje také odbor Animal Studies. Je autorkou webu soucitne.cz a aktivistkou v organizaci Otevři oči.

úterý 13. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Přednáška

18:30

20:00

Skautský institut na Staromáku

Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1 - Staré Město, Česko Praha

Přidat do kalendáře 13-09-2022 16:30 13-09-2022 18:00 Europe/Prague Veganství jako součást řešení klimatické krize Proč je veganství několikanásobně environmentálně šetrnější než konvenční strava? Může být veganství řešením klimatické krize? A jak s veganstvím začít, pokud o něm uvažujete? Skautský institut na Staromáku
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login