Budky pro Brno

Brno Park Špilberk 12. září 2022 17:00 - 19:00
Budky pro Brno

Budky? Budky! Po Brně je těchto nenápadných ptačích úkrytů plno a právě je ideální období pustit se do jejich údržby. Proč? Aby měla na jaře nová ptáčata svá hnízda čistá a nehrozilo jim žádné nebezpečí v podobě nemocí ze starých hnízd. Se žebříkem na rameni se pustíme do čištění ptačích obydlí a připravíme budky na další jarní hnízdění. Vyraz s námi na odpolední procházku po práci nebo po škole do brněnských sadů a parků. Provětrej si hlavu, potkej známé i nové tváře a udělej drobný počin v péči o ptactvo.

Za ptačími budkami vyrazíme tentokrát do parku pod Špilberkem. Sejdeme se v 17 hodin u vchodu do parku u Cafe Podnebi na Údolní ulici. Odtud vyrazíme budkovat do parku. S sebou nic nepotřebuješ, pouze vhodné oblečení a obuv, které se může trochu ušpinit. Předpokládaný konec akce je asi v 19 hodin.

Věšením ptačích budek v parcích nahrazujeme úkryty pro ptáky hnízdící přirozeně v dutinách starých stromů. Takových stromů ale ve městech velmi rychle ubývá a se stromy mizí také dutiny a příležitosti k hnízdění. Ptačí budky tak představují alternativu k přirozeným úkrytům. S vyvěšením ptačích budek se ale váže také jejich pravidelná údržba. Aby budka naplňovala svoji funkci a ptáci v ní dokázali úspěšně vyvést potomstvo, je zapotřebí budky pravidelně čistit. Je to z toho důvodu, že ve starých hnízdech by se mohli rozmnožit paraziti, které by v další hnízdní sezóně ohrozili nové ptačí potomstvo. Naším úkolem na této odpolední akci tak bude vyčištění budek, kontrola jejich stavu a případně oprava.

pondělí 12. září 2022

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Komentovaná vycházka

17:00

19:00

Park Špilberk

Zahrada, park, Brno-město, Česko Brno

Přidat do kalendáře 12-09-2022 15:00 12-09-2022 17:00 Europe/Prague Budky pro Brno Budky? Ptačí budky! Tyhle nenápadné úkryty jsou ptákům alternativou dutinám starých stromů, které ve městech chybí. Přidej se i ty do jejich údržby, nauč se něco nového a provětrej si s námi hlavu. Park Špilberk
Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login