Vytvoř výstavu o klimatu nebo si půjč putovní

Uspořádej výstavu na téma související s klimatickou krizí. Jak na to? 

Vytipuj si vhodné prostory ve své obci nebo v blízkém městě. Může to být obecní knihovna, místní kavárna, městský park nebo třeba škola. 

Obsah výstavy můžeš připravit svépomocí, s místním akčním spolkem, s přáteli nebo třeba ve škole v rámci výuky. Pokud tě nenapadá, jak výstavu vytvořit, můžeš se zkusit poptat i v blízké pobočce neziskové organizace, která se věnuje tématům ochrany přírody a klimatu. 

Můžeš si ale domluvit i zapůjčení výstavy, kterou už někdo vytvořil, vystavil a v současné době umožňuje zapůjčení či zasální digitální verze pro další využití:

 

Stáhněte nebo půjčte si existující výstavy

 

Výstava za klima

Výstavu za klima společně vytvořili manželé Zamouřilovi. V tištěné podobě je k dispozici k zapůjčení v Praze-Modřanech. (Je vytištěna na kartonu a není tudíž vhodná do venkovních prostor.)

Můžete si ale domluvit i zaslání digitální verze, ze které si tištěnou verzi připravíte sami v podobě a v rozměrech, které vám budou vyhovovat. Podmínkou je uvést v rámci výstavy i první obraz s informací, kdo je autorem.

Pro zapůjčení výstavy nebo zaslání dat kontaktujte autorskou dvojici na mailech: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Výstava o klimatu a možnostech transformace energetiky (od EUROSOLAR)

Výstava ve 12 obrazech popisuje problémy spojené se spalováním fosilních paliv a ukazuje cestu k možné transformaci energetiky. Cestou je přechod na obnovitelné zdroje, výstava mj. upozorňuje na rizika plynoucí z přílišného spoléhání na jadernou energetiku a varuje i před dogmatem stálého růstu. Divačky a diváky naopak seznamuje s příklady dobré praxe. Představuje příklad české obce Kněžice nebo příklady solarplus domů z Česka i ze zahraničí. Ty vyrábějí víc energie, než samy spotřebují.

O výstavu, tedy 12 obrazů ve formátu pdf (k tisku v rozměrech až 190 x 121 cm) si můžete napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Výstavy na stromech

Výstavy od Fairtrade Česko a Slovensko  je možné zapůjčit ve spolupráci s organizací Na mysli. K dispozici jsou buď papírové plakáty nebo kapa desky. Tématicky je možné vybírat z výstav proběhlých v minulých ročnících akce.

Pro další informace či zapůjčení napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Klima se mění, změň se i ty! (výstava od CI2, o.p.s.)

Tematicky je výstava zaměřena na globální změnu klimatu a možnosti jeho ochrany. Srozumitelnou a názornou formou uvádí základní fakta o globální změně klimatu, jejich příčinách a dopadech, představuje možnosti, jak na přicházející změny reagovat a nabízí konkrétní opatření, která přispívají k ochraně klimatu, zmírnění projevů a dopadů těchto změn či možnostech adaptace měst i jednotlivců. Odpoví na otázky typu: proč žijeme ve skleníku, jaká teplota by byla na Zemi bez skleníkových plynů, jak dlouho vydrží skleníkové plyny v atmosféře, jak se mění klima Země, jak rychle a proč, zda se podílí na těchto změnách člověk, jaký dopad mají tyto změny na náš svět, co dělá svět pro to, aby klima chránil, jak můžou pomoct města a jak můžeme přispět my sami apod.

Jednotlivé panely je možné si prohlédnout na webové stránce výstavy, viz. https://vystava.klimasemeni.cz/

Výstava je vhodná pro veřejnost, veřejnou správu, školy – učitele i studenty, firmy a další instituce se zájmem o ochranu klimatu.

Témata jednotlivých výstavních panelů: 1. Žijeme ve skleníku – informace o skleníkovém efektu a skleníkových plynech; 2. Jak a proč se mění klima Země – vliv člověka; 3. Dopady změny klimatu ve světě – co vše může být dotčeno; 4. Dopady změny klimatu v ČR a v Evropě – prognózy pro ČR; 5. Lidé a emise skleníkových plynů – hlavní zdroje emisí; 6. Infrastruktura pro čistší budoucnost – příklady možných opatření; 7. Moje vlastní změny, které pomáhají – jak můžeme přispět; 8. Města a adaptace na změnu klimatu – příklady opatření ve městech; 9. Adaptace je důležitá pro každého – příklady opatření pro každého z nás; 10. Světové úsilí zmírnit změny klimatu – ekonomické dopady a co dělá svět; 11. Kompenzovat emise může každý! – offsetové projekty; 12. Informace o výstavě

Pokud byste měli o výstavu zájem nebo se chtěli na něco zeptat, můžete se ozvat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. +420 737 587 361.

Podmínky organizace CI2, o.p.s. pro zápůjčku: Výstava je k zapůjčení fyzicky na lokalitu zájemce, vhodná je do vnitřních i venkovních prostor. Součástí je 12 ks závěsných panelů typu roll up o rozměrech 200 cm (v) x 90 cm (š), konstrukce na instalaci panelů (3 x 3 m) a výstavní stan. Panely je možné zavěsit i mimo konstrukci, pokud na to zájemce má prostor. Pokud by byl zájem, je možné výstavu doprovodit přednáškou, při které bychom výstavu podrobně představili a pobavili se o jednotlivých tématech zmiňovaných na panelech (cca 1 hod). Dále je možné promítnout tematické videospoty či krátké filmy (kolem 30 min), pokud by to na místě dovolovalo technické zázemí.

Výstavu běžně půjčujeme na 2-3 týdny, po domluvě lze dobu upravit. Cena vypůjčení výstavy je 15 000,- Kč a zahrnuje dopravu po Praze + okolí do 100 km (delší vzdálenosti jsou za příplatek na cestovné), instalaci a přednášku k výstavě (cca 1 hod). Pokud by si zájemce dopravu i instalaci zajistil sám, cena pak odpovídá 10 000,- Kč. V tomto případě by si pak výstavu mohl vyzvednout buď v Praze nebo jiném městě, pokud by byla výstava zrovna někde vypůjčená. Můžeme připravit i propagační plakát, pokud by byl zájem (v ceně). 

plakat nabidka vystavy A4
Vytvoř výstavu o klimatu nebo si půjč putovní

Další druhy akcí:

Climate of Change
Klimatická koalice
Zelený kruh
DEAR
EU

Login